TRT Belgesel 11. Uluslararası Belgesel Ödülleri

thumbnail

TRT Belgesel, Belgesel Yarışması

TRT Belgesel Uluslararası Belgesel Ödülleri yarışması geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda başladı. Bu yıl onbirincisi düzenlenen yarışmaya talep geçen yıllarda olduğu gibi yoğun olacağı tahmin edilmekte. Ben de bu belgesel yarışmasına öğrenci kategorisinde destek bulabilmek için bir proje yazdım. Yarışmaya katılmış ve yarışmayı kazanmış projeleri izlediğimiz bir çoğu ülkemizden olmak üzere birsürü genç yönetmenler, genç kurgucular ortaya çıkıyor. Muhteşem belgesellerle kendilerini tanıtma ve çekecekler belgesellere bütçe imkanı bulabiliyorlar. Sizler de katılmak isterseniz aşağıya bıraktığım linkten inceleyip katılabilirsiniz. Yalnız başvuru için son 3 gün

Başvuru Linki

https://www.trtbelgesel.com/tr/member/

Sık Sorulan Sorular

Yarışmaya katılmak ücretli midir?
Hayır. Yarışma, şartnamede yer alan katılım koşullarını taşıyan herkese açık olup, ücretsizdir.


Daha önce herhangi bir yarışmaya katılmış ve/veya katılınmış bir yarışmadan ödül almış olmak, Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri Yarışması’na katılmaya engel midir?

Hayır. Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri Yarışması hariç olmak üzere, daha önce ulusal ya da uluslararası yarışmalara katılmış ve bu yarışmalardan ödül almış olmak katılmaya engel değildir.


Yarışmaya, birden fazla belgesel film ile katılınabilir mi?
Evet. Adaylar, yarışmaya birden fazla belgesel ile katılabilirler. Ancak, “Dizi” olarak gerçekleştirilmiş belgeseller, kendi içinde bütünlüğü bulunan en çok bir bölümle yarışmaya katılabilirler.


Ulusal Yarışmaya yabancı belgeseller katılabilir mi?
Yarışmaya Ulusal Kategoride katılacak belgesellerin Yönetmenlerinin T.C.vatandaşı olması şarttır.


Uluslararası Yarışmaya yerli belgeseller katılabilir mi?
Evet katılabilir.


Yarışmaya hangi teknik formatta çekilmiş filmler katılabilir?
Yarışma’ya katılarak ödül kazanan eserlerin TV yayını olacağından, Yarışma’ya bu tür yayına uygun teknik formatta çekilmiş filmler katılabilir.


Yarışmaya katılacak belgesel filmlerin, yayın haklarının serbest olmaması, katılıma engel midir?
Yarışma’ya katılarak ödül kazanan eserlerin TV yayın hakları, şartnamede yer alan koşullarla TRT’ye devredilmiş  olacağından, halihazırda bu hakları devredilmiş yapımlar Yarışma’ya katılamazlar.

Alıntı : https://www.trtbelgesel.com/tr/main/pages/sss/10

Webmaster , Seslendirmen , Blogger 8 Yıldır internet üzerinde kendimi geliştirmeye ve her geçen gün yeni atılımlar yapmaya devam ediyorum . Yeni kişisel blogum olan hasanbozlak.com.tr ile karşınızdayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top