Köpek gezdirerek para kazanın

thumbnail

Köpek gezdirme işi iyi kazandırıyor

Yurt dışında birçok büyük metropollerdede önemli bir kazanç kapısı olan köpek gezdirme, Türkiye’de de son yıllarda hızla yükselişe geçen ve iyi getirisi olan işler arasında yer almaya başladı.

Büyük şehirlerde yaşayan köpek sahiplerinin iş yoğunluğu ve yeterli zamanı olmamasından köpeklerini gezdirmeye çıkaramaması başkaları için kazanç kapısı oldu. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde hızla yaygınlaşan köpek gezdirme işi saat başı ücret karşılığı yapıldığı için ciddi getiriler sağlayabiliyor. Sabah ve akşam olmak üzere günde birer saat 10 köpeği gezdiren bir kişinin ayda 5 bin lira kazanabildiği belirtiliyor. Yavaş yavaş sektör haline gelen köpek gezdirme işini düzenli olarak yapan ve birkaç köpeği aynı anda gezdirenlerin aylık kazançları daha da artıyor. Köpek gezdirme saati ücreti 15 TL’den başlıyor ve duruma göre köpeği 1 saat gezdirmenin bedeli 50 lirayı buluyor. Gezdirme fiyatları, lokasyona, ulaşım maliyetlerine vb. kriterlere göre hesaplanıyor. Köpek sahipleri köpek gezdiricileriyle aylık olarak anlaşırsa fiyat daha makul oluyor. Köpek gezdirmeyi haftanın her günü yapanlar olduğu gibi sadece hafta içi çalışan, resmi tatillerde ve bayramlarda çalışmayan köpek gezdiricileri de bulunuyor.

Köpek Gezdirmek

Köpek gezdiricileri gezdirme için köpek sahibine yakın yerleri (park, yeşil alan vb.) tercih ediyor. Köpek gezdirme işlemi kapsamında köpeğin sabah ve akşam saatlerince köpek sahibi tarafından belirlenen saatlerde gezdirilmesi, köpeğin gezdirileceği alanın belirlenmesi, köpeğin tuvalet ihtiyaçlarının karşılanması, köpeğin gezdirildikten sonra köpek sahibine teslim edilmesi, gezdirme sırasında olabilecek risklere karşı köpek sahibine güvence verilmesi gibi hizmetler yer alıyor.

 

Köpeklerin gezdirilmesi neden önemli?

Köpeklerin her gün düzenli egzersiz yapması fiziksel ve ruhsal olarak sağlıklı bir şekilde yaşamaları açısından önemli. Günlük enerjisini atamayan köpeklerde huysuzluk, havlama, evde bulunan eşyalara zarar verme, agresif davranışlarda bulunma, kilo alma gibi problemler görülebiliyor. Bundan dolayı köpek sahipleri can dostlarının en iyi şekilde yaşamlarını sürdürmesi ve keyifli olması açısından köpek gezdiricileri ile anlaşarak bu açığı kapatmaya çalışıyor.

Köpek gezdiricisi olmak istiyorum.

Köpek gezdiricisi olmak isteyenler bu iş için özel olarak oluşturulmuş web sitelerini, mobil aplikasyonları kullanarak müşteri bulabilir, ilan sitelerinde uygun alanlarda ilan oluşturabilir, sosyal medya hesabından bu hizmeti verdiğini duyurabilir, bu işi şirket olarak yapan işletmelerin portföyüne katılabilir, kişisel web sitesi oluşturarak müşteri bulabilir.

Webmaster , Seslendirmen , Blogger 8 Yıldır internet üzerinde kendimi geliştirmeye ve her geçen gün yeni atılımlar yapmaya devam ediyorum . Yeni kişisel blogum olan hasanbozlak.com.tr ile karşınızdayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top