Evden eve nakliyat firması seçiminde nelere dikkat edilmeli?

thumbnail

Evden eve nakliyat firması seçiminde nelere dikkat edilmeli?

Taşınma süreci birçok kişi için stresli ve yorucu bir iş. Bundan dolayı taşınma işlemimin sorunsuz olması için planlama yapılması büyük önem taşıyor.

Evden eve taşımacılık hizmeti veren nakliyat firmaları ile çalışmak taşınma sürecinin daha sağlıklı ve stressiz bir şekilde gerçekleşmesi açısından mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalardan biri. Peki, nakliye için firma seçimi yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Profesyonel firmalar ile çalışılmalı

Profesyonel nakliyat firmaları ile çalışmak taşınma işleminin sorunsuz tamamlanması için önemlidir. Evden eve taşıma yaparken kullanılacak araçlar, personel sayısı ve eşya paketleme yöntemlerini önceden netleştirilmesi taşınma işleminin zamanında yapılmasını sağlayacaktır. Nakliye konusunda hizmet veren firmalar eşyaların zarar görmemesi için eşyaların toplanması, paketlenmesi, araçlara yüklenmesi ve yeni adreslere taşınması gibi işlemleri gerçekleştiriyor. Günümüzde birçok nakliyat firması eşyalarda meydana gelebilecek olası zararlara karşı sigorta güvencesi de sunuyor.

Taşımacılık sektöründe hala birçok eski yöntem ve teknikleri kullanan firmalar maalesef sigortalama, dikkatli çalışma vb. konularda yeterli değil. Bundan dolayı profesyonel nakliyat firması seçimi yapılması bir kez daha önem kazanıyor. Eşya taşıma işlemlerinde profesyonel nakliye şirketlerini tercih etmek çok önemli bir husus. Evden eve nakliyat hizmeti veren kurumsal firmalar ile zahmetsiz, ekonomik, sorunsuz ve hızlı bir nakliye hizmeti sunuyor. Profesyonel olmayan nakliye firmaları ile uygun fiyat verdikleri için çalışmak eşya taşıma işlemleri sırasında doğabilecek zararlara karşı hazırlıklı olmak demek.

Firma seçimi önceden yapılmalı

Evden eve nakliyat Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde eşya taşıma daha sıkıntı bir süreç olduğundan dolayı firma seçimini önceden yapmak gerekiyor. Bu konu son ana bırakılırsa eşya taşıma sürecinin problemli olması kaçınılmaz olacak. Evden eve taşımacılıkta her firma farklı fiyat tarifesi uyguladığı için birkaç firmadan fiyat almak gerekiyor. Fiyata dahil olan hizmetler hakkında bilgi sahibi olmak da önemli. Fiyat için teklif alınacak firmalara aynı tip soruların sorulması karşılaştırma yapılması açısından önem taşıyor. Bazı firmalar eve gelip fiyat tespiti sonrası da teklif verebiliyor. Taşınmayacak eşyaları önceden belirlemek hem nakliye fiyatının daha düşük olmasını hem de gereksiz zaman kaybını önleyecektir.

Nakliyat firmalarına eşya taşıma öncesi sorulması gereken sorular

Eşyaları sigorta yapıyor musunuz? Sigorta neleri kapsıyor?

Asansörlü nakliye hizmeti veriyor musunuz?

-Firma geçmişiniz ve referansları nasıl?

-Eşyalarımı taşıyacak araç ne zaman gelecek? Taşıma süresi kaç saat olacak?

-Nakliyat firmanızın taşımacılık ile ilgili herhangi bir birliğe üyeliği mevcut mu?

-Taşıma personeliniz konusunda uzman mı?

-Eşyalarım zarar görmeyecek şekilde paketleniyor mu?

-Yüksek binalara taşıma işlemi nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

-Taşınma sonrasında temizlik hizmeti veriyor musunuz?

-Taşıma personelinin müşteriler ile ilişkisi nasıl?

Eşyaları taşıdığınız araçlarınız yeni mi?-Taşıma ücreti için hangi ödeme seçenekleriniz mevcut?

-İşlem sonrası tarafıma fatura, belge verilecek mi?

Webmaster , Seslendirmen , Blogger 8 Yıldır internet üzerinde kendimi geliştirmeye ve her geçen gün yeni atılımlar yapmaya devam ediyorum . Yeni kişisel blogum olan hasanbozlak.com.tr ile karşınızdayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top