2019 Yılında Kripto Para Borsası Nasıl Olacak?

thumbnail

Kripto para piyasası 2019’da nasıl olacak?

Kripto para piyasasındaki ciddi büyüme oranı ve kripto para birimi sayısındaki artışın yanı sıra kripto para borsalarında artan riskler, yatırımcıları tedirgin ediyor.

2017, kripto paraların hızla yükselişe geçtiği ve yatırımcılarına ciddi oranlar kazandırdığı bir yıl olsa da 2018’de kripto para pazarı yatırımcıları üzdü.

Kripto para yatırımcıları 2019’da dijital para birimlerinin yükseleceği ve tekrar o çok kazandıran eski günlere geri dönüleceğini ümit ediyor. Alım satımı yapılan kripto para birimi çeşidinde artış yaşanacağı da beklentiler arasında yer alıyor.

Alım-satım yapılacak kripto para sayısında artış yaşanacağı beklentisi fazla olsa da Bitcoin, 2019’da da en popüler coin olma ünvanını devam ettirecek.

Kripto para piyasasının ilk parası, kripto para kavramının ortaya çıkmasının en büyük faktörü olan Bitcoin’in tek başına tüm kripto para piyasasının en büyük oyuncusu olması, en fazla işlem hacmine sahip olması onu 2019 yılında da en çok konuşulan para birimi yapacak gibi görünüyor.

Diğer kripto paralara göre daha güvenli ve oturaklı bir coin olan Bitcoin sahibi olmak isteyenlerin 2019 yılında artabileceğini söylemek yanlış olmayacak.

Kripto paralar, erken dönem yatırımcılarına ciddi meblağlar kazandırsa da ani yükselişler ve inişlerin yanı sıra popüler kripto para borsalarında yaşanan güvenlik sorunları bu yıl da yatırımcıları korkutmayı sürdürecek gibi görünüyor.

Bundan dolayı kripto para birimlerine yatırım yapmayı düşünenler temkinli davranacak ve bu alanda yasal düzenlemelerin bir an önce hayata geçmesini bekleyecek.

Kripto para sektörü ile ilgili gerçekleşmesi beklenen yasal düzenlemelerde finans ekosistemini denetleyen yasal otoritelerin kripto para dünyasında söz sahibi olmak istemesi önemli rol oynayacak.

2019’da kripto para piyasası öngörüleri

-Yeni dijital para primlerinin çıkışı

-Coin borsaları ile ilgili yasal düzenlemeler

-Büyük şirketlerin kendi kripto para birimlerini üretmeye başlaması

-Kripto para hırsızlığı ve hacker olaylarına karşı birtakım güvenlik tedbirlerinin alınması

-Bitcoin’in 2019’da da en popüler kripto para birimi olması

-Bitcoin’in fiyatının yeniden 15-20 bin dolar bandına çıkması

-Kripto para içerikli haber siteleri/blogların artması

-Blockchain teknolojilerin daha fazla ön planda olması

Webmaster , Seslendirmen , Blogger 8 Yıldır internet üzerinde kendimi geliştirmeye ve her geçen gün yeni atılımlar yapmaya devam ediyorum . Yeni kişisel blogum olan hasanbozlak.com.tr ile karşınızdayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top